Регистрирани тркачи за

Охрид трчаТ Полумаратон

Ред. Бр. Стартен
БИБ Број
Име Презиме Пол Год. на
раѓање
Земја Град Тим билдинг екипа
1 11 Александар Кираџиев Машки 1987 Македонија Скопје AC ENDURANCE – SKOPJE
2 12 Биљана Кираџиева Женски 1977 Србија Зрењанин AC ENDURANCE – SKOPJE
3 13 Николче Тасески Машки 1975 Македонија Скопје KoRЯunners
4 14 Сашо Попоски Машки 1981 Македонија Битола TurniMe Da Kinisam
5 15 Маја Цветкоска Женски 1982 Македонија Охрид Охрид трчаТ
6 16 Aleksandar Lazorovski Машки 1993 Македонија Bitola
7 17 Mitko Josifoski Машки 1992 Македонија Struga Rastrcani Struzani
8 18 Selim Salkoski Машки 1990 Македонија Struga Rafi export-import
9 19 Марија Ѓаковска Женски 1997 Македонија Скопје
10 20 Владимир Мујоски Машки 1981 Македонија Ohrid
11 21 Aleksandar Milevski Машки 1988 Македонија Bitola
12 22 Martina Nikolovska Женски 1991 Македонија Bitola Samostalno
13 24 Enrico Balli Машки 1960 Италија Trieste
14 25 Linda Simeone Женски 1985 Италија Trieste
15 26 Dejan Mancevski Машки 1980 Македонија Ohrid
16 27 Hristijan Cvetkovski Машки 1993 Македонија Struga Rastrcani Struzani
17 28 Dejan Naumov Машки 1994 Македонија Kocani TurniMe Da Kinisam
18 29 Живко Стефаноски Машки 1960 Македонија Skopje
19 30 Огнен Манчевски Машки 1986 Македонија Охрид
20 31 Горан Тасевски Машки 1979 Македонија Битола KoRЯunners
21 32 Александар Милески Машки 1990 Македонија Прилеп Endava
22 33 Branko Hrnjaz Машки 1978 Србија Belgrade
23 34 Dejan Mihajlovski Машки 1978 Македонија Skopje NRC – NIKE+ RUN CLUB
24 35 Нико Коруноски Машки 1968 Македонија Битола TurniMe Da Kinisam
25 36 Adifet Oda Женски 1988 Македонија Struga
26 37 Burim Hoda Машки 1982 Македонија Struga
27 38 Боряна Сугарева Женски 1974 Бугарија София
28 39 Весна Кираџиева Женски 1986 Македонија Cкопје AC ENDURANCE – SKOPJE
29 40 Erna Pudgar Женски 1955 Словенија Piran ŠD Pulz Maribor
30 42 Joze Mori Машки 1964 Словенија Wies, Austria Wies
31 46 Владимир Димовски Машки 1966 Македонија Скопје
32 50 Leo Spaseski Машки 1999 Македонија Ohrid Културолошка иницијатива 5 до 12
33 51 Бојан Андревски Машки 1996 Македонија Охрид
34 52 МЕНЧЕ ЈОВАНОСКА Женски 1980 Македонија ОХРИД WBF Team
35 53 Горан Иваноски Машки 1976 Македонија Битола ПСК Пелистер
36 54 Филип Илиоски Машки 1992 Македонија Прилеп
37 55 Eben Friedman Машки 1971 Македонија Skopje /
38 56 ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА Женски 1966 Македонија БОГДАНЦИ ПХ Момент Плус Македонија
39 57 Михаела Кочоска Женски 2000 Македонија Прилеп
40 58 Томислав Стојановски Машки 1985 Македонија Скопје /
41 59 Жарко Костовски Машки 1987 Македонија Скопје
42 60 Mihail Gjorgjievski Машки 1993 Македонија Bitola
43 61 Aleksandar Stevanoski Машки 1988 Македонија Skopje
44 62 Александар Здравковски Машки 1993 Македонија Битола
45 63 Faton Mehmedi Машки 1989 Македонија Kicevo
46 65 Кристијан Ристевски Машки 1988 Македонија Охрид
47 66 Дејан Паскалов Машки 1975 Македонија Skopje
48 67 Milos Mancic Машки 1984 Србија Belgrade
49 68 Miodrag Panic Машки 1985 Србија Belgrade
50 69 Zlatko Kostovski Машки 1985 Македонија Скопје
51 70 Sasa Vincic Машки 1975 Србија Sabac Trkacki klub Sabac
52 71 Владимир Трајчески Машки 1989 Македонија Охрид
53 72 Тамара Танкоска Женски 2000 Македонија Охрид Културолошка иницијатива 5 до 12
54 73 Стојан Лазаревски Машки 1990 Македонија Велес
55 74 Александар Манасиевски Машки 1995 Македонија Скопје
56 75 Martin Trenevski Машки 1992 Македонија Skopje
57 76 Davor Jovanovikj Машки 1986 Македонија Skopje Samostalno
58 77 Martin Trajanovski Машки 1994 Македонија Skopje самостални наступ
59 78 Irina Batkovska Borozanova Женски 1978 Македонија Skopje NRC – NIKE+ RUN CLUB
60 79 Кирил Кочев Машки 2001 Македонија Скопје
61 80 Горјан Бошковски Машки 1989 Македонија Кратово
62 81 Филип Ѓорѓевски Машки 1983 Македонија Тетово
63 82 Филип Пејчиќ Машки 1989 Македонија Скопје
64 83 Ani Sechkova Женски 1990 Македонија Strumica
65 84 Pawel Galuszka Машки 1977 Полска Dlugoleka
66 85 Бојан Велјановски Машки 1991 Македонија Скопје HASELT
67 86 Стефче Шулески Машки 1977 Македонија Ohrid WBF Team
68 87 Tomislav Acevski Машки 1991 Македонија Tetovo
69 88 Zoran Trajkov Машки 1978 Македонија Kratovo
70 89 Dejan Kjirovski Машки 1986 Македонија Skopje Kalina&Acko
71 90 Тони Костов Машки 1980 Македонија Скопје
72 91 Дејан Мариќ Машки 1983 Македонија Скопје КРВОДАРИТЕЛ
73 92 Александар Петров Машки 1984 Македонија Неготино AC ENDURANCE – SKOPJE
74 93 Radomir Kostovski Машки 1954 Македонија Скопје
75 94 Васил Скрчески Машки 1985 Македонија Охрид I love hiking group Macedonia
76 95 Jovan Todorovski Машки 1980 Македонија Skopje
77 96 MARJAN NIKOV Машки 1972 Македонија SKOPJE
78 97 Mijalcho Andonovski Машки 1986 Македонија Veles
79 98 Tome Dudanov Машки 2003 Македонија Ohrid
80 99 Марио Ѓурчески Машки 1992 Македонија Skopje
81 100 Nikola Kovacev Машки 1991 Македонија Gevgelija Ak.7Noemvri
82 101 Bojan Mickoski Машки 1991 Македонија Ohrid
83 102 Riste Balevski Машки 1990 Македонија Охрид Охрид трчаТ
84 103 Жанета Богатиновска Илиева Женски 1974 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
85 104 ИГОР СИМЕОНОВ Машки 1993 Македонија Охрид
86 105 Slavica Damjanska Женски 1974 Македонија 9 /
87 106 Бранко Трајковски Машки 1983 Македонија Скопје
88 107 Душко Азманов Машки 1983 Македонија Скопје
89 108 Виктор Ѓамовски Машки 1975 Македонија Скопје KoRЯunners
90 109 Hektor Vokshi Машки 1989 Македонија Skopje
91 110 Никола Трифуноски Машки 1988 Македонија Охрид
92 111 Александар Филипчев Машки 1978 Македонија Скопје самостални наступ
93 112 Никола Димитровски Машки 1983 Македонија Битола Трчај Бе
94 113 МАРИНО ГОГОВ Машки 1964 Македонија ОХРИД Тркачи над 50 години
95 114 Жан Тосев Машки 1991 Македонија Струмица АК Струмица
96 115 Stole Angelovski Машки 1986 Македонија Strumica
97 116 Дарко Левески Машки 1997 Македонија Охрид СМАРТ – Охрид
98 117 Весна Џугоманова Женски 1979 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
99 118 Александар Туџаров Машки 1978 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
100 119 Владимир Близнаковски Машки 1972 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
101 120 Петар Симоноски Машки 2002 Македонија Охрид
102 121 Ѓорѓи Донаков Машки 1981 Македонија Skopje
103 122 kirku sotirovski Машки 1964 Македонија bitola TurniMe Da Kinisam
104 123 Марко Вељановски Машки 1983 Македонија Bitola (Bitola)
105 124 Alek Kirijas Машки 1972 Македонија Skopje
106 125 Гоце Кузевски Машки 1989 Македонија Битола ПСК „Волчко“
107 126 Atanas Ancevski Машки 1992 Македонија Skopje Ak delta
108 127 Adrijana Pop Arsova Женски 1990 Македонија Vinica Ak delta
109 128 Milos Rancic Машки 1993 Македонија Kumanovo Ak skok
110 129 Igor Jakimovski Машки 1976 Македонија Skopje Ak delta
111 130 Miljana Ristic Женски 1995 Македонија Skopje Ak delta
112 131 РИСТО РИСТОВ Машки 1968 Македонија СТРУМИЦА
113 132 Вецко Стојчевски Машки 1983 Македонија Битола ПСК „Волчко“
114 133 Жарко Јанев Машки 1976 Македонија Скопје Кармен Бауцентар Охрид
115 134 Nenad Božović Машки 1974 Македонија Skopje 091RUNCrW
116 135 Бисера Николовска Женски 1983 Македонија Скопје 092RUNCrW
117 136 Владица Стојановиќ Машки 1976 Македонија Скопје 091RUNCrW
118 137 Марко Илиевски Машки 1987 Македонија Skopje 091RUNCrW
119 138 Александар Илиев Машки 1974 Македонија Skopje 091RUNCrW
120 139 Александар Динев Машки 1974 Македонија Skopje 091RUNCrW
121 140 Љубица Будимовска Динева Женски 1974 Македонија Скопје
122 141 Билјана Андреева Женски 1981 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
123 142 Крсто Попоски Машки 1994 Македонија Скопје
124 143 Кокан Ајановски Машки 1982 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
125 144 Воислав Трајковски Машки 1986 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
126 145 Сашо Богојевски Машки 1981 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
127 146 Stefan Pislevik Машки 1994 Македонија Skopje NRC – NIKE+ RUN CLUB
128 147 Јане Влаховски Машки 1968 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
129 148 Владимир Ацески Машки 1985 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
130 149 Тренчо Миленкоски Машки 1975 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
131 150 Радица Јованова Женски 1991 Македонија Штип KoRЯunners
132 151 Бојан Сапунов Машки 1978 Македонија Скопје KoRЯunners
133 152 marijan pop-angelov Машки 1964 Македонија kavadarci KoRЯunners
134 153 Sasho Spasovski Машки 1984 Македонија Skopje KoRЯunners
135 154 Kostas Mitropetros Машки 1975 Грција Athens KoRЯunners
136 155 Delfina Mitropetru Женски 1976 Македонија Skopje KoRЯunners
137 156 Бошко Тодоровски Машки 1981 Македонија Скопје KoRЯunners
138 157 Branislav Jargic Машки 1956 Македонија Skopje KoRЯunners
139 158 Габриела Начева Женски 1974 Македонија Скопје KoRЯunners
140 159 Angel Arnaudov Машки 1984 Македонија Stojakovo KoRЯunners
141 160 АЛЕКСАНДАР БОЦЕСКИ Машки 1984 Македонија СКОПЈЕ KoRЯunners
142 161 Едмонд Весели Машки 1992 Македонија Битола
143 162 Kristina Kunovska Женски 1976 Македонија skopje KoRЯunners
144 163 Slobodan Stamatovski Машки 1975 Македонија Skopje NRC – NIKE+ RUN CLUB
145 164 Влатко Блажевски Машки 1966 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
146 165 Sunchica Arsovska Женски 1966 Македонија Skopje AAK Skobul
147 166 Иван Пешовски Машки 1993 Македонија Пробиштип
148 167 Славчо Бакулески Машки 1977 Антигва и Барбуда Пештани
149 168 СТОЈМИРЧО НИКОЛОВСКИ Машки 1982 Македонија Скопје
150 169 Nikola Tutevski Машки 1986 Македонија Skopje
151 170 ЖИВКО ДИМОВСКИ Машки 1985 Македонија Охрид
152 171 Илија Ќовкароски Машки 1996 Македонија Прилеп /
153 172 Goran Gakidev Машки 1984 Македонија Skopje
154 173 Ivica Marenkoski Машки 1986 Македонија Gostivar IM Term
155 174 Никола Смаќоски Машки 1994 Македонија Охрид
156 175 Goran Velkoski Машки 1975 Македонија Skopje
157 176 Игор Дичоски Машки 1989 Македонија Охрид
158 177 Vojo Jovanov Машки 1981 Македонија Vinica NRC – NIKE+ RUN CLUB
159 178 Biljana Popovic Женски 1981 Македонија Skopje NRC – NIKE+ RUN CLUB
160 179 Elena Kuvendzieva Женски 1985 Македонија Ohrid
161 180 Михаил Теговски Машки 2000 Македонија Охрид Културолошка иницијатива 5 до 12
162 181 Jovica Ristovski Машки 1988 Македонија Skopje adidas runners Skopje
163 182 Виолета Стојановска Женски 1969 Македонија Скопје
164 183 Lara Krsteva-Ichokjaeva Женски 1971 Македонија Skopje NRC – NIKE+ RUN CLUB
165 184 Виктор Христоски Машки 1971 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
166 185 Сашо Даневски Машки 1985 Македонија Скопје Fit2RUN
167 186 Димитар Стојковски Машки 1973 Македонија Скопје Fit2RUN
168 187 Филип Поповски Машки 1979 Македонија Скопје Fit2RUN
169 188 Александар Аневски Машки 1973 Македонија Скопје Fit2RUN
170 189 Irena Stoimenova Женски 1972 Македонија Skopje Fit2RUN
171 190 Драган Миленковски Машки 1995 Македонија Скопје Fit2RUN
172 191 Аце Гиноски Машки 1979 Македонија Крушево Fit2RUN
173 192 Андреа Трајческа Женски 1999 Македонија Охрид
174 193 Marko Manev Машки 1988 Македонија Skopje
175 194 Гоце Цветаноски Машки 1973 Македонија Скопје /
176 195 Mario Gjurgjev Машки 1994 Македонија Skopje
177 196 Aleksandar Sotirovski Машки 1987 Македонија Tetovo /
178 197 Ajri Shej Машки 1979 Македонија Skopje
179 198 НАУМКА НАУМОВСКА Женски 1977 Македонија ОХРИД Охрид трчаТ
180 199 Vlado Janeski Машки 1973 Македонија Ohrid
181 200 Санде Стојановски Машки 1947 Македонија Skopje Halkbank
182 201 Igor Stojanovski Машки 1981 Македонија Skopje Halkbank
183 202 Kiril Velkoski Машки 1952 Македонија Prilep OK Zlatovrv
184 203 Viktor Veljanoski Машки 2001 Македонија Prilep OK Zlatovrv
185 204 Ivan Stojanovski Машки 1980 Македонија Kumanovo
186 205 Toni Drangovski Машки 1988 Македонија Bitola
187 206 Христина Секулоска Женски 1995 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
188 207 Миле Бачески Машки 1983 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
189 208 Philip Jackson Машки 1964 САД Lancaster Ak delta
190 209 Dritan Adili Машки 1974 Македонија Kicevo Fk Uskana Kicevo
191 210 Dritan Adili Машки 1974 Македонија Kicevo Fk Uskana Kicevo
192 211 Стојан Делев Машки 1995 Македонија Гевгелија AK 7MI NOEMVRI GEVGELIJA
193 212 Trim Biba Машки 1999 Велика Британија London Културолошка иницијатива 5 до 12
194 213 Игор Андреевски Машки 1978 Македонија Скопје М-НАВ А.Д. Скопје
195 214 Djole Milosevic Машки 1982 Македонија Skopje
196 215 Fatih Ali Машки 1994 Македонија Ohrid /
197 216 Димитар Гошев Машки 1999 Македонија Скопје
198 217 Urban Mozina Машки 1980 Словенија Gorenja Vas ЛТХ Леарница
199 218 Miomir Aleksovski Машки 1982 Македонија Skopje NRC – NIKE+ RUN CLUB
200 219 Вељан Паризов Машки 1990 Македонија Кавадарци Меридијан Атлетик Еко
201 220 Aleksandar Zdravev Машки 1975 Македонија Skopje
202 221 Даниело Божиновски Машки 1993 Македонија Битола
203 223 Славко Симоноски Машки 1956 Македонија Охрид
204 224 Борис Кривошеев Машки 1972 Македонија Скопје
205 225 Gordan Simonovski Машки 1985 Македонија Skopje
206 226 Ivan Petreski Машки 1994 Македонија Ohrid
207 227 Marjan Turturov Машки 1986 Македонија Gevgelija
208 228 Dimitar Jovanoski Машки 1995 Македонија Ohrid
209 229 Боби Коруми Машки 1985 Македонија Дебар
210 230 Vardan Serafimov Машки 1992 Македонија Skopje
211 231 Albert Abazi Машки 1999 Македонија Kicevo
212 232 Тамара Јолевска Попов Женски 1987 Македонија Скопје Samostalno
213 233 Simona Trajkova Женски 1993 Македонија Shtip Halkbank
214 234 Meri Mitevska Машки 1991 Македонија Shtip Halkbank
215 235 Bojan Popovski Машки 1991 Македонија Bitola
216 236 Martin Dameski Машки 1983 Македонија Prilep
217 237 Hristijan Prodanov Машки 1991 Македонија Skopje BtoBet
218 238 Златко Карчески Машки 1987 Македонија Прилеп
219 239 Arsim Ahmedi Машки 1994 Македонија Kicevo
220 240 Filip Bocevski Машки 1986 Македонија Skopje Lifestyle Fitness Studio
221 241 Александар Ставриќ Машки 1992 Македонија Скопје
222 242 Filip Bocevski Машки 1986 Македонија Skopje Lifestyle Fitness Studio
223 243 Марјан Љушев Машки 1990 Македонија Охрид
224 244 JURGEN CODHINI Машки 1993 Албанија TIRANA
225 245 Dorian Mani Машки 1983 Албанија Tiranë
226 246 Aleksandar Mitrevski Машки 1990 Македонија Negotino Meridijan Athletic ECO
227 247 Ivana Stefanoska Женски 1991 Македонија Skopje
228 248 Radmila Nikolovska Женски 1992 Македонија Kochani
229 249 Igor Andonov Машки 1975 Македонија Skopje Makedonija
230 250 Петар Ѓоргиевски Машки 1985 Македонија Битола
231 251 Darko Baleski Машки 1992 Македонија Ohrid
232 252 Riste Pejov Машки 1979 Македонија Скопје KoRЯunners
233 254 Kristijan Ristovski Машки 1981 Македонија Skopje adidas runners Skopje
234 255 Dario Ivanovski Машки 1997 Македонија Skopje Ak delta
235 256 Христијан Коцев Машки 1991 Македонија Скопје AAK Skobul
236 Dragana Delova Женски 1984 Македонија Skopje NRC – NIKE+ RUN CLUB
237 Dejan Zhileski Машки 1993 Македонија Ohrid
238 Petar Manev Машки 1966 Македонија Ohrid
239 Aleksandar Kovačević Машки 1966 Србија Beograd
240 Zdravko Mišović Машки 1971 Србија Kula Zdravko&TeamFriends
241 Nevena Topličić Женски 1992 Србија Kruševac
242 Vladimir Kolić Машки 1975 Србија Beograd
243 Marija Dragović Женски 1965 Србија Požarevac Zdravko&TeamFriends
244 Dragan Ćela Milić Машки 1962 Србија Požarevac Zdravko&TeamFriends
245 Bogdan Đorđević Машки 1987 Србија Novi Sad Zdravko&TeamFriends
246 Predrag Vejin Машки 1967 Србија Apatin Zdravko&TeamFriends
247 Predrag Vejin Машки 1967 Србија Apatin Zdravko&TeamFriends
248 Duško Kunić Машки 1972 Србија Beograd
249 Voytek Swiech Машки 1990 Ангвила City
250 Vladimir Čančarević Машки 1994 Србија Lajkovac Zdravko&TeamFriends
251 Malisa Kovacevic Машки 1992 Србија Pozarevac
252 Ivana Grujovic Женски 1990 Србија Beograd
253 Milica Marković Женски 1994 Србија Novi Sad
254 Сашо Попоскј Машки 1981 Македонија Биточа TurniMe Da Kinisam
255 Sveta Jovanović Машки 1960 Србија Beograd Zdravko&TeamFriends
256 Gordana Diković-Jovanović Женски 1970 Србија Beograd Zdravko&TeamFriends
257 Dimitrije Jovanović Машки 1998 Србија Beograd Zdravko&TeamFriends
258 Borislav Tubić Машки 1959 Србија Beograd Zdravko&TeamFriends
259 petar stojanović Машки 1966 Србија beograd Ark somaraton
260 Nikola Milanoski Машки 1992 Македонија Kichevo
261 Надица Јовановић Женски 1965 Србија Кучево самостални наступ
262 Igor Josifov Машки 1990 Македонија Skopje
263 Tatjana Radivojević Женски 1986 Србија Beograd
264 Marija Pelikon Женски 1981 Македонија Skopje самостални наступ
265 Dejan Naumov Машки 1994 Македонија Кочани MTB Istok
266 Janko Đukić Машки 1981 Босна и Херцеговина Banja Luka
267 Adifet Oda Женски 1988 Македонија Struga Thunderlight
268 spase djamtovski Машки 1962 Македонија struga
269 Анета Гогова Женски 1970 Македонија Скопје Samostalno
270 Tatjana Grbovic Женски 1967 Србија Novi Sad Zdravko&TeamFriends
271 Ognen Mancevski Машки 1986 Македонија Ohrid
272 Danica Golubičić Женски 1988 Србија Beograd
273 Nikola Petrovic Машки 1988 Србија Belgrade
274 Боряна Сугарева Женски 1974 Бугарија София
275 Никола Алић Машки 1993 Србија Београд
276 Slobodan Dimitrov Машки 1971 Србија Novi Knezevac
277 Dalibor Momirov Машки 1971 Србија Zrenjanin
278 Ana Andjelkovic Женски 1985 Србија Pozarevac Maraton tim Pozarevac
279 Vitaminka Zrnic Женски 1973 Србија Pozarevac Maraton tim Pozarevac
280 Milan Kovacic Машки 1988 Србија Sombor Ark somaraton
281 Nataša Vučkovac Женски 1977 Србија Kikinda Kilenji
282 Silvija Injac Женски 1976 Србија Kikinda Zdravko&TeamFriends
283 Silvija Injac Женски 1976 Србија Kikinda Zdravko&TeamFriends
284 Darko Mileski Машки 1992 Македонија Ohrid
285 Marija Bubalo Женски 1995 Србија Apatin
286 MILOŠ BURSAĆ Машки 1983 Србија BEOGRAD Zdravko&TeamFriends
287 Elvir Nuhović Машки 1975 Србија Novi Pazar Zdravko&TeamFriends
288 Иван Милосављевић Машки 1982 Србија Београд inspiredbyHOPE
289 Ivan Milovanović Машки 1983 Србија Požarevac
290 Petar Manev Машки 1966 Македонија Ohrid
291 Vladimir Kolic Машки 1975 Србија Belgrade Samostalno
292 Надица Јовановић Женски 1965 Србија Кучево самостални наступ
293 Branko Šarac Машки 1988 Србија Lovćenac
294 Milica Krnic Женски 1990 Србија Sremska Mitrovica Zdravko&TeamFriends
295 Milan Kovačić Машки 1988 Србија Sombor Ark somaraton
296 Milan Kovačić Машки 1988 Србија Sombor Ark somaraton
297 Филип Илиоски Машки 1992 Македонија Прилеп
298 Михаела Кочоска Женски 2000 Македонија Прилеп
299 Ѓорѓи Китаноски Машки 1982 Македонија Прилеп
300 Мики Милошески Машки 1983 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
301 Михаела Кочоска Женски 2000 Македонија прилеп
302 Milan Krezovic Машки 1987 Србија Beograd Zdravko&TeamFriends
303 Fjdj Dhdh Машки 2002 Македонија Велес
304 Aleksandar Boceski Машки 1984 Македонија Skopje
305 Aleksandar Boceski Машки 1984 Македонија Skopje
306 Toni Drangovski Машки 1988 Македонија Bitola
307 Slavica Bajić Женски 1975 Србија Loznica Samostalno
308 Sanja Petrović Женски 1975 Србија Šabac
309 Vladimir Petrovic Машки 1970 Србија Šabac
310 Aleksandar Gajic Машки 1987 Србија Sabac Trkacki klub Sabac
311 Marija Maletić Женски 1987 Србија Šabac
312 Milena Arnautović Женски 1976 Србија Šabac
313 Milanka Kosijer Женски 1973 Србија Šabac
314 Елена Филипова Женски 1996 Македонија Кавадарци
315 Nikola Kovacev Машки 1991 Македонија Gevgelija AK 7MI NOEMVRI GEVGELIJA
316 Antonio Stojoski Машки 1993 Македонија Ohrid Pestanci
317 Daniel Novik Машки 1989 Македонија Ohrid самостални наступ
318 Momčilo Popović Машки 1962 Србија Zemun самостални наступ
319 Marija Vasilevikj Женски 1993 Македонија Skopje Охрид трчаТ
320 Viktor Hristoski Машки 1971 Македонија Skopje
321 дс asd Машки 1990 Авганистан ohrid
322 Maciej Kaczorowski Машки 1975 Македонија Skopje
323 Dijana Nikolic Женски 1989 Србија Uzice самостални наступ
324 Nikola Veljanoski Машки 1987 Македонија Ohrid
325 Valdrin Roci Машки 1999 Македонија Struga NRC – NIKE+ RUN CLUB
326 Valdrin Roci Машки 1999 Македонија Struga NRC – NIKE+ RUN CLUB
327 Горан Поп-Николов Машки 1987 Македонија Тетово
328 Александар Манасиевски Машки 1995 Македонија Скопје
329 Александар Манасиевски Машки 1995 Македонија Скопје
330 Димитар Димитриески Машки 1995 Македонија Охрид Златекс Охрид 2014
331 Александар Манасиевски Машки 1995 Македонија Скопје
332 Marija Pelikon Женски 1981 Македонија Skopje /
333 Александар Бахтовски Машки 1986 Македонија Битола
334 Dragan KORUNOSKI Машки 1973 Македонија Bitola
335 Бобан Кметовски Машки 1987 Македонија Скопје
336 Дејан Василевски Машки 1988 Македонија Скопје
337 Дејан Василевски Машки 1988 Македонија Скопје
338 Александар Манасиевски Машки 1995 Македонија Скопје
339 Александар Манасиевски Машки 1995 Македонија Скопје
340 Gorjan Zivchevski Машки 1989 Македонија Skopje
341 Ace Ginoski Машки 1979 Ирак Krusevo 21
342 Slavica Damjanska Женски 1974 Македонија Skopje
343 Tome Dudanov Машки 2003 Македонија Ohrid
344 Aleksandra Dimova Женски 1987 Македонија Stip
345 Тамара Јолевска Попов Женски 1987 Македонија Скопје /
346 Марио Ѓурчески Машки 1992 Македонија Skopje
347 Марио Ѓурчески Машки 1992 Македонија Skopje
348 Владо Вељановски Машки 1975 Македонија Скопје KoRЯunners
349 Александар Андревски Машки 1995 Македонија Охрид
350 Аце Гиноски Машки 1979 Македонија Крушево 21
351 Mitko Jankuloski Машки 1981 Македонија Ohrid
352 Sonja K Naumovski Женски 1971 Македонија Skopje
353 Борис Ѓорѓиев Машки 1957 Македонија Кавадарци Меридијан Атлетик Еко
354 Igor Andonov Машки 1975 Македонија Skopje Makedonija
355 Aleksandar Nikolovski Машки 2004 Македонија Ohrid
356 анди винца Машки 1994 Македонија струга
357 Вецко Стојчевски Машки 1983 Македонија Битола ПСК „Волчко“
358 Vesna Farmak Женски 1984 Македонија Ohrid
359 Ѓоре Спасески Машки 1979 Македонија Охрид Кармен Бауцентар Охрид
360 Никола Велјаноски Машки 1986 Македонија Охрид Кармен Бауцентар Охрид
361 Никола Каневче Машки 1976 Македонија Охрид Кармен Бауцентар Охрид
362 Миле Кецески Машки 1979 Македонија Охрид Кармен Бауцентар Охрид
363 Adnan Skenderoski Машки 1961 Македонија Tetovo
364 Aleksandar Mitrevski Машки 1990 Македонија Negotino Meridijan Athletic ECO
365 Aleksandar Mitrevski Машки 1990 Македонија Negotino Meridijan Athletic ECO
366 Aleksandar Mitrevski Машки 1990 Македонија Negotino Meridijan Athletic ECO
367 Djole Milosevic Машки 1982 Македонија Skopje
368 Darko Bezhanoski Машки 1991 Македонија Ohrid
369 Elena Lazoroska Женски 2000 Македонија Ohrid Лица со ретки болести
370 Христијан Талевски Машки 1993 Македонија Bitola ПСК Пелистер
371 Trim Biba Машки 1999 Велика Британија London
372 Bojan Trajcheski Машки 1987 Македонија Ohrid F.A. Oteks Folk
373 Bojan Trajcheski Машки 1987 Македонија Ohrid F.A. Oteks Folk
374 Albert Abazi Машки 1999 Македонија Kicevo
375 altin Sholla Машки 1982 Албанија Tirana Trail Running Albania
376 Ejona Cufe Женски 1998 Албанија Tirana
377 Александар Стоичовски Машки 1974 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
378 Ejona Cufe Женски 1998 Албанија Tirana
379 Nikola Nikolov Машки 1985 Македонија Skopje NRC – NIKE+ RUN CLUB
380 Славко Симоноски Машки 1956 Македонија Охрид
381 Jorgo Mitrovski Машки 1985 Македонија Skopje Arsenal
382 Aleksandar Mitrevski Машки 1990 Македонија Negotino Meridijan Athletic ECO
383 Aleksandar Mitrevski Машки 1990 Македонија Negotino Meridijan Athletic ECO
384 Petar Miloshevski Машки 1993 Македонија Ohrid
385 Aleksandar Mitrevski Машки 1990 Македонија Negotino Meridijan Athletic ECO
386 Azra Sarandoska Женски 1994 Македонија Kucevo
387 Goran Mojanoski Машки 1989 Македонија Skopje
388 Robert Tasevski Машки 1971 Македонија Skopje
389 Сања Саздовска Женски 1980 Македонија Скопје
390 Ivona Petrusevska Женски 1982 Македонија Skopje
391 10 Марија Андреева Женски 1989 Македонија Скопје NRC – NIKE+ RUN CLUB
392 23 Благоја Ацковски Машки 1953 Македонија Скопје AC ENDURANCE – SKOPJE
393 41 Snezana Lujinovic Женски 1967 Словенија Wies, Austria Wies
394 43 Јован Симоноски Машки 1986 Македонија Ohrid ЛТХ Леарница
395 44 Владо Јанески Машки 1973 Македонија Ohrid ЛТХ Леарница
396 45 Игор Николоски Машки 1994 Македонија Ohrid ЛТХ Леарница
397 47 Михајло Костадиновски Машки 1992 Македонија Скопје
398 48 Елена Тодоровска Женски 1993 Македонија Скопје
399 49 Mateja Dicoska Женски 1993 Македонија Ohrid
400 64 Stefan Lukanovski Машки 1965 Македонија Ohrid